«Коцюбинський вдома»: у Вінниці в наступному році запланували оновити територію біля музею відомого письменника

43 Новости Винницы

В 2021 році у Вінниці планують оновити територію біля музею-садиби Михайла Коцюбинського. Задля цього в місті ініціювали провести всеукраїнський архітектурний конкурс на найкращий проект оновлення території.

Про це інформують на сайті Вінницької міської ради.

Як йдеться в повідомленні, цей простір може стати не лише сучасною відпочинковою зоною для мешканців та гостей міста, а й привабливою туристичною локацією, що буде знайомити з постаттю письменника, чиє життя та творче становлення довгий час було пов’язане з Вінницею. Територія буде окреслена спільною концепцією, яка розкриватиме особистість письменника через враження вінничан і творчість сучасних архітекторів та дизайнерів.

В міськраді зазначають, що з ініціативи міського голови Сергія Моргунова в 2021 році у Вінниці запланували провести всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс на найкращу проектну пропозицію ревіталізації території музею М. М. Коцюбинського з облаштуванням громадського простору на прилеглій території. Досвід конкурсу «Альтман Сквер» показав, що вивчення громадської думки та залучення найкращих команд до розвитку публічних просторів дає надзвичайно якісні напрацювання й можливість інтегрованого розвитку міста в цілях рекреації, культури та збереження природних ресурсів.

Організаторами конкурсу виступлять департамент архітектури та містобудування, департамент культури, департамент маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, комунальне підприємство «Інститут розвитку міст» та Літературно-меморіальний музей М. Коцюбинського.

Задля допомоги майбутнім учасникам конкурсу осмислити територію проектування команда організаторів проводить низку досліджень: спостереження за територією, її фаховий аналіз, зустрічі із зацікавленими сторонами й опитування безпосередніх користувачів. Це дасть можливість зрозуміти сильні та слабкі сторони території на сьогодні, усвідомити, хто і як користується музеєм, площею з пам’ятником, дитячим майданчиком та пішохідною частиною. Цієї осені був проведений моніторинг користування, а до кінця року запланували низку інших процесів. На основі результатів дослідження буде сформульовано завдання архітектурного конкурсу. Їх буде презентовано на стартовому заході, який анонсуватиметься незабаром.

Далі робота над головним культурним проектом Вінниці продовжиться у 2021 році з оголошенням програм і умов конкурсу. Про всі деталі та події конкурсу можна буде дізнатися на фейбук-сторінці «Коцюбинський вдома».