Головний лікар і медики Вінницької обласної інфекційної лікарні зробили щеплення проти COVID-19 та розповіли про індійську вакцину

43 Новости Винницы

У Вінниці продовжується вакцинація медиків від коронавірусу, яка розпочата 24 лютого. 1 березня щеплення провели працівникам новоствореного КНП обласний клінічний центр інфекційних захворювань. Його керівник Ігор Матковський став 117 медиком, який отримав вакцину. За годину у закладі його приклад наслідували ще майже 40 колег.

«Це і лікарі і медичні сестри. Ні для кого обмежень немає. Ті, хто входить в першу хвилю. Для мене є дивним, те що медпрацівники скептично ставляться до вакцинації взагалі, і якщо говорити про індійську вакцину Oxford/AstraZeneca (Covishield). Чому? Тому що ми багато споживаємо індійського. Велика кількість лікарських засобів. І ми в принципі далеко не занурюємось з приводу того, звідкіля приїхав той чи інший лікарський засіб. Я вже не хочу говорити про те що багато європейських медикаментів робиться з сировини, яка виробляється або в Індії або в Китаї. Це те що стосується виробника. Щодо самої вакцинації. Я лікар інфекціоніст з 25-річним стажем. На початку свого робочого шляху я працював звичайним лікарем інфекціоністом в міській лікарні. Займався всім що стосується вакцинації. Для мене ніколи не виникало питання, потрібне, чи не потрібне щеплення. Тому що вакцинація на сьогоднішній день контролює багато захворювань. Вона не дає хворобам розвиватись. Згадаймо ліквідацію віспи, поліомеліту, та інших хвороб. Для нас нормальним є щорічне щеплення проти грипу. Я думаю, що ми починаємо період, коли треба буде робити щорічне щеплення проти коронавірусу. Я не впевнений, що нам особливо потрібно буде звертати увагу на країну виробника.

Вакцинацію потрібно зробити. Я своїм прикладом це показав. Пройшло пів години і ви можете переконатись що я живий здоровий і все нормально», — розповідає Ігор Матковський.

У обласному департаменті охорони здоров’я та реабілітації розповіли, що в першу чергу вакцинують тих, хто має відношення до інфекційних захворювань і екстреної допомоги.

«У нас розписаний графік. Вакцинуються і мобільні, і працівники «ковідних» лікарень, і працівники «екстренки» поступово під’їжджають до пунктів щеплень. Ті, хто не в чергуваннях. Для того, щоб як можна швидше охопити всіх. Тому, що екстрена допомога, це також наша передова», — підкреслила Тетяна Бондаренко, заступник директора Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОДА.

В регіоні створили 20 мобільних бригад, які будуть обслуговувати населення по районам.

«Сьогодні до нас завітала з робочим візитом посол Великої Британії. Вона заявила, що ця вакцина (Oxford/AstraZeneca (Covishield) – ред.) є основною на її батьківщині. Тому, що має найкращій температурний діапазон для зберігання та транспортування», — повідомив Сергій Борзов, голова Вінницької ОДА.

Нагадаємо на Вінниччині заплановано вакцинувати близько п’яти тисяч медиків. Загалом по області згоду на вакцинацію надали близько 35% медиків від загальної кількості фахівців, які працюють в «ковідних» лікарнях регіону.

Ігор Матковський каже, що співробітники обласного інфекційного центру очікували вакцини. Разом з тим він зазначає, що 100% щеплення медпрацівників не можливо досягнути, адже бувають особисті протипоказання до вакцинації.

Як відомо, вакцинація є добровільною. Щеплення проводять безкоштовно.

На сьогодні на Вінниччині розгорнуто 3170 ліжок для «ковідних» пацієнтів. В регіоні вони заповнені на 62%.