Гаряча вода за рахунок сміття: на Вінниччині готуються до відкриття першої установки по спалюванню відходів

2 Новости Винницы

У Іллінецькій територіальній громаді, що на Вінниччині, узгоджують документальні питання стосовно відкриття установки по спалюванню сміття. Його планують розгорнути на базі місцевого комплексу, який утилізує органіку, сортує вторинну сировину та виготовляє з неї тротуарну плитку.

«Наша мета – це коли лише 20 відсотків сміття, яке привозять з нашої громади на полігон, піде під ґрунт. І це буде суто органіка, тобто сміття, яке швидко розкладається, є природного походження. Щоб все було по європейським нормативам», — розповідає Денис Гетьман, керівник Іллінецького комунального підприємства «Добробут».

На місцевому полігоні твердих відходів сміття не лише сортується, а й переробляється на тротуарну плитку для потреб громади. А завдяки роботі установки по спалюванню, можна буде проводити нагрів води.

«Більш ніж половина вторинної сировини приносить громаді якщо не прибуток, то економію. Наразі 40 відсотків сміття доводиться «хоронити». Якщо ми запустимо установку по спалюванню, і ця цифра зменшиться вдвоє», — продовжує Денис Гетьман.

Наразі готуються дозвільні документи. Також обговорюють можливість утилізувати при цьому комплексі медичні відходи. Для цього необхідно оформити відповідну ліцензію.

Зауважимо, щоденно на Іллінецький комплекс 60 кубів сміття.

Також нагадаємо, на його території висадили яблуневий сад, врожаєм з якого забезпечують соціальні сфери та підприємства. А також відкрили контактний зоопарк.