До України привезли китайську вакцину Sinovac. Що про неї відомо

30 Новости Винницы

25 березня до України привезли першу партію китайської вакцини Sinovac – 215 тисяч доз. За повідомленням МОЗ, після 10-12 днів лабораторних досліджень можна буде розпочинати вакцинацію. Впродовж 2-3 тижнів очікується ще 500 тисяч доз. Всього законтрактовано та оплачено 1,9 млн доз вакцини.

Про це йдеться на сайті Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА.

Першочергово препаратом CoronaVac будуть вакцинувати маломобільних людей похилого віку та їхніх опікунів. Про таку стратегію розповів головний санітарний лікар країни, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу.

За його словами, кожна доза цієї вакцини зберігається окремо, на відміну від препарату Covishield, який є 10-дозним. Цей фактор вплинув на рішення стосовно розподілу препарату.

«Ми будемо використовувати її першочергово на тих платформах і для тих категорій населення, які унеможливлять в подальшому розлив. Зокрема в пріоритеті буде маломобільна група населення похилого віку. Щоб наші мобільні бригади приїжджали по місцях проживання і вакцинували маломобільних людей та їхніх опікунів», – пояснює Ляшко.

Орієнтовно кількість таких людей сягає 40 тисяч.

Вакцина Sinovac (CoronaVac) на останніх стадіях погодження Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного застосування. Її використовують в багатьох країнах світу, серед яких Азербайджан, Домініканська Республіка, Китай і Туреччина. Вакцина CoronaVac інактивована, тобто на основі «вбитого» вірусу. Це безпечна технологія, яка зарекомендувала себе протягом десятків років. Цей метод успішно застосовується для виготовлення вакцин від грипу, тифу, холери, коклюшу.

Дослідження з Туреччини показали ефективність вакцини на рівні 83,5%.

Нагадаємо, першою у Вінницькій області щеплення від коронавірусу отримала сімейна лікарка вакциною Oxford/AstraZeneca.

Українці можуть записатися в чергу на вакцинацію через портал «Дія». Як це зробити – читайте ТУТ.