Дискусійні питання Вінницької облради і виключення зі списку до нагород трьох «чорнобильців»

32 Новости Винницы

На сесію Вінницької обласної ради 19 березня затвердили 19 питань, серед яких звіти по програмах, зміни до бюджету, зміни до регламенту, зміни до статутів лікарень, поділ земельних ділянок та затвердження списку осіб, яких хочуть відзначити Грамотами Верховної Ради. Буденні проекти, які не викликали особливих дискусій, поки за кілька днів до сесії не почали з’являтись публікації про підкуп депутатів за не голосування по питанню поділу землі для створення хоспісу. Поліція відкрила справу.

Перед розглядом питань, депутат Євгеній Шаповалов (Слуга Народу) вийшов із заявою та обуренням щодо маніпуляцій. Він зазначив, що в жодному проекті рішення не було про створення закладу паліативної допомоги. Лише напередодні сесії 18 березня, на сайті облради опублікували інформацію, що на одній з комісій внесено зміни до проекту рішення про поділ земельної ділянки саме «для створення комунального закладу охорони здоров’я – хоспісу».

«Ми, депутати, категорично проти брудних маніпуляцій опонентів, що залучають інформаційні ресурси та використовують для своїх ігрищ таку вразливу і болючу для людей тему як будівництво хоспісу, який потрібен. Але все треба робити в правовому полі.

Ми що перед кожною сесією маємо читати фейки про себе?», — сказав Шаповалов.

Наступним інцидентом було виключення трьох осіб зі списку тих, кого обласна рада пропонує відзначити грамотами Верховної Ради.

«Голова ГО Союз Чорнобильців звертався, що є питання до 3-х осіб. Це прізвища Войтов, Яцько і Белан. Просимо їх виключити з переліку, бо є багато питань в «чорнобильців» до цих осіб і подані підроблені документи»,— сказала Ірина Колесник (ЄС).

Найбільше питань виникло в депутатів при голосуванні рішення про поділ земельної ділянки «Подільського центру онкології» для будівництва комунального хоспісу. Обговорювали більше 20 хвилин.

«Навіщо ділити комунальну землю, якщо хоспіс має бути комунальним?», — запитала Людмила Щербаківська (Батьківщина).

«На сьогодні пропонується прийняти рішення, що в послідуючому опікуватись будівлею буде комунальне підприємство, яке створимо. На сьогодні ми до кінця не розуміємо за які кошти буде будуватись ця будівля. Але щоб розпочати процедуру, пропонується виділили окрему земельну ділянку», — говорить керівник управління комунального майна облради Сергій Кушнір.

Депутати ставили також питання, чому спочатку не створити установу, і не розмістити хоспіс в існуючих медичних закладах.

«Вінниця, наприклад не виділяла ділянку, а прийняла рішення створити установу, тоді знайшли приміщення і обладнали його. Тому позиція наступна. На наступній сесії створити підприємство, затвердити статут, подивитись, можливо в нас є приміщення і не треба нічого виділяти. Бо справді грошей на будівництво в обласному бюджеті немає», — говорить Андрій Гижко (ЄС).

«У Вінниці було перепрофільовано відділення під хоспіс. Чому в місті не виділялась земельна ділянка? Бо заклад існував він перепрофільовувався. Тут йдеться про новий заклад. Спочатку робиться проект, тому має бути земельна ділянка і її треба виділити», — сказала Галина Якубович (Українська стратегія Гройсмана).

В результаті рішення погодили 56 голосами «за» з 67 присутніх.

Затвердили і зміни до регламенту. Скоротили час для виступів, збільшили кількість помічників депутатів (до 5 кожному депутату), змінили механізм затвердження рішень на комісіях та затвердили, що на кожній сесії має лунати Гімн України.

У власність громад прийняли 5 закладів освіти — Вінницький технічний коледж, Вінницький транспортний коледж, «Могилів-Подільський монтажно-економічний коледж», Іллінецький державний аграрний коледж та Калинівський технологічний коледж.

Також на сесії сьогодні депутати погодили виділення 4,5 млн грн Центру інфекційних хвороб для забезпечення медикаментами, а також придбання 5 апаратiв штучної вентиляцiї легенiв.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі https://t.me/vinnitsa_info