Б’ють ліктями, колінами, гомілками та кулаками – у Вінниці триває чемпіонат України з таїландського боксу

6 Новости Винницы

У Вінниці, з 1 по 4 червня триває Чемпіонат України з таїландського боксу та обласний турнір. Участь у поєдинках беруть 250 спортсменів. Змагання мають на меті обрати кращих спортсменів, що представлятимуть область та Україну на чемпіонатах.

Журналістам спортсмени розповіли, що їх мотивує займатись цим видом бойових мистецтв.

Як триває підготовка до бою?

«По-перше треба забинтувати руки, розмастити та розім’яти все лице, аби не було ніяких травм. Коли будуть попадання по обличчі, то шолом приглушає. Але якщо дуже попасти може зламатись ніс, забитися вухо. Тому кожного спортсмена перед тим, як вивести на індивідуальний спаринг його треба добре прогріти та розім’яти», — зазначив Сергій Рожук старший тренер Вінницької обласної федерації, головний тренер Немирівської районної федерації.

Змагання у Вінниці відбуваються за підтримки Міністерства молоді та спорту України та міського голови Вінниці. А також під патронатом Головного управління розвідки Міністерства оборони України. Адже у цьому підрозділі спеціального призначення таїландський бокс є популярним видом спорту через свою бойову ефективність.

«Ми проводимо відкритий чемпіонат Вінницької області. Кожному учаснику дається три раунди по три хвилини. Діти виступають у шоломах та жилетах. А дорослі лише у шоломах. Дітям до 11 років по правилам заборонено бити у голову. Фінал змагань буде у п’ятницю. Ми вперше зробили, що за перше місце серед дорослих ми даватимемо 5 тисяч грн. За кращого спортсмена турніру ми платимо 10 тисяч грн., аби заохотити так спортсменів. У нас 20 вагових категорій з дівчатами. Для дівчат ті самі вимоги, що і для хлопців», — розповів Віктор Торкотюк, президент обласної федерації

Самі традиції таїландського боксу унікальні, запевняють спортсмени. Адже на рингу панує завжди повага. Перед двобієм спортсмени вітаються у захисній пов’язці «монгкон», який їм плете тренер та виконують танець «Вай Кру Рам Муай».

«Це традиційний наряд у таїландському боксі. В нього глибока історія. Зараз його використовують для традиційного танцю перед поєдинком – «Вай Кру Рам Муай». На початку боя ми виходимо, проходимо по куткам рингу, кланяємось тренерам. Таким чином ми поважаємо культуру Таїланду», — зазначає учасник змагань Артур Семейко.

«Кожного кольору «монгкон» означає майстерність суперника. Чим яскравіший, тим майстерніший спортсмен. Під відповідним кутом можна дізнатись звідки суперник. Цей оберіг повинен плести учневі тренер. Крім цього на руках є «праджет», які під час бою не знімаються», — розповідає Сергій Рожук старший тренер Вінницької обласної федерації, головний тренер Немирівської районної федерації.

Софія Сидоринко є однією з наймолодших учасниць змагань. Дівчинці десять років, чотири з яких вона у спорті. Ніжні сукні вона проміняла на капу, шолом, бинти та наколінники.

«Всі говорять, що дівчатам потрібно займатись лише танцями, я вирішила займатись таїландським боксом. Мені подобається в цьому виді спорту, що можна себе захистити та віддати відбій іншим. Тут можна бити всіма кінцівками тіла. Завжди болячи, але це спорт. Більше того, якщо стаєш у спарингах із хлопцями, можна навчитись сильніше бити.», — розповідає учасниця змагань з Немирова Софія Сидоринко.

Дівчинка змагається у праві представляти Вінницьку область на чемпіонаті України, що буде проходити в липні в Одесі.

А от Артур на чемпіонаті України представляє рідне місто Слов’янськ. У дорослому спарингу хлопець виборов перемогу, що приведе його команду до півфіналу.

«Цією перемогою я зарядив свою команду із Донецької області. Підготовка була три – чотири місяці. Через пандемію двічі переносити турнір. Що стосується популярності цього виду спорту, то у Донецьку лише один клуб таїландського боксу. Я вважаю, що це дуже мало для цілої області», — зазначає учасник змагань Артур Семейко.

Переможці обласного турніру поїдуть представляти Вінницьку область на чемпіонаті України, що відбудиться в Одесі з 21 по 24 липня.

А переможці чемпіонату України представлятимуть нашу державу на Чемпіонат Світу, що запланований в грудні у Таїланді, місті Бангкок.

Довідка:

Таїландський бокс Муей-Тай – це бойове мистецтво, яке зародилось у Таїланді. Муей-Тай ще називають «боксом восьмируких», тому що завдавати удари по опоненту можна не лише кулаками, але і гомілками, ліктями та колінами. Цей вид спорту по праву вважають одним із найжорстокіших видів бойових мистецтв на планеті.