​«Друге життя джинсам»: Вінницькі екоактивісти виготовляють із старих речей килими

1 Новости Винницы

Акцію під назвою «місяць джинсів» влаштували учасники Вінницького еко-шатлу. Головна мета такої ініціативи – започаткувати серед містян тренд свідомого споживання: коли купуєш кращі речі, і носиш їх довше. Як саме це зможе врятувати нашу планету, журналістам розповіли організаторами станції вторсировини.

Свою акцію екоактивісти назвали «Місяць джинсів». Аби джинсовий одяг не потрапив на смітник, їх перетворюватимуть на килимки для домівок. Кажуть, в наш час свідоме споживання – не тренд, а необхідність.

«Цей одяг значною мірою синтетичний. Ця синтетика розкладається, як пластикова пляшка – 400 років. Коли одяг потрапляє у річки, смітники, він розпадається на менші частини. І стає мікропластиком», — додає Юрій Степанець, ініціатор акції.

Нині у світі почали масово виробляти дешевий одяг, аби його міг дозволити кожен. Однак саме такий одяг став одним із найбільших забруднювачів, стверджують екологи. Тому закликають не стояти осторонь, а долучатись до акції по порятунку планети — приносити вживаний джинсовий одяг до станції сортування.

На станції «еко-шатл» приймають, будь-який джинсовий одяг. Головне, аби він був чистим та сухим. З часом активісти планують приймати не лише джинси, але інший одяг.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.