​Де відпочити на вихідні на Вінниччині та скільки це буде коштувати

46 Новости Винницы

Традиційно на травневі свята багато вихідних. Хочеться провести їх максимально цікаво. Офіційні вихідні на травневі свята цього року припадають на 3 та 4 травня.

Журналісти дізнались, куди можна поїхати відпочити та відволіктися від трудових буднів.

Пропонуємо добірку найяскравіших маршрутів:

Історико-культурний заповідник Буша

Село Буша розкинулось поблизу кордону з Молдовою. В селі знаходиться дивовижна знахідка, якій понад 5000 років, критий павільйон трипільської культури. Знахідку випадково відкрили в 1824 році під час земляних робіт місцевим поміщиком Остоєю Ромуальдом Овсяним. У світі не існує аналогів даного настінного рельєфу.В селі збереглися багато подільських хат, яким більше 150 років, а також козацьке кладовище з дивовижними хрестами.

На території архітектурного заповідника знаходиться башта 17-го століття, яка вціліла від могутньої фортеці. В свій час вона не поступалася Кам’янецькій.

Відстань із Вінниці до Буши: 150 км

Як дістатись до Буши з Вінниці:

Автомобілем по трасі М21 до Могилів-Подільського, а потім дорогою Т0202 до с. Буша.

Автобус відправляється від Центрального автовокзалу та коштує 198 грн. Зверніть увагу, автобуси ходять не щодня.

Українське село Оксанівка

Розташоване прикордонне село на березі Дністра, в оточенні білих скелястих урвищ його вапнякових берегів. Такий собі «туманний Альбіон» в мініатюрі. Тут немає мобільного зв’язку, Інтернету, а з інфраструктури є тільки клуб і фельдшерський пункт. У селі залишилося усього сорок п’ять мешканців, середній вік населення – десь із 60+. Жителі села лише нещодавно почали розвивати туризм.

Біля Дністра кілька років тому облаштували відпочинкову зону, а один із пагорбів перетворили на сільський міні-Буковель. Якщо сніг випадає, улаштовують там катання на лижах і санках. Туристам влаштовують майстер-класи з пов’язування хусток та доїння кози, учать пекти хліб у печі. А ще водять на екскурсії в урвищах на лівому березі Дністра до стародавніх печер. Де можна побачити різночасові петрогліфи, від епохи бронзи до пізнього середньовіччя, та залишки мегалітичних конструкцій біля печер і підйомний матеріал епохи палеоліту.

Це місце особливе тим, що розташоване воно над древнім скельним храмом. І з висоти можна побачити не тільки храм, але й річку Дністер, яка ділить кордон між Україною та Молдовою. На початку двотисячних науковці віднайшли залишки печерної церкви сімнадцятого століття — монастиря-фортеці. Це унікальна пам’ятка культової та оборонної скельної архітектури. Там налічується 27 приміщень, вирубаних у 47-метровій товщі крейдяних відкладень. На стінах всередині та зовні зафіксовано декілька десятків наскельних зображень, викарбуваних у породі та намальованих фарбою.

Відстань із Вінниці до Оксанівки: 160 км.

Як дістатись до села Оксанівка з Вінниці: від Вінниці до Ямполя доведеться їхати понад дві години, а звідти в село – тільки власним авто, бо автобус сюди не ходить уже років із п’ятнадцять. Ціна квитка на автобус до Ямполя -165.20 грн.

Обов’язково із собою потрібно брати паспорт, адже село прикордонне.

База відпочинку у селі Стадниця

Насолодитись природою та відпочити від міста можна і за 16 км від Вінниці. Місце спокою та релаксу розташоване в селі Стадниця.

Тут можна відпочити, посмажити шашлик, є можливість орендуватибесідку з мангалом та дровами. Відвідати фінську сауну або карпатськийчан або турецький хамам.

  • Чан-350 грн./час
  • Хамам– 350 грн./час
  • Баня– 350 грн./час
  • Фінська сауна– 200 грн./час

Тут можна поселитись у затишному дерев’яному будиночку на 4 людини. Вартість проживання за добу 1400 гривень

Вартість бесідок – від 500 гривень на 10 чоловік.

Відстань із Вінниці до села Стадниця: 16 км

Як дістатись до села Стадниця з Вінниці: Найпростіше буде дістатись до бази відпочинку на автомобілі. Це займе 30 хвилин часу.

База відпочинку у селі Комаров

Якщо для вас найкращий відпочинок – це риболовля, тоді за 15 км від Вінниці для вас є чудовий варіант. Розташувалась база відпочинку із мальовничим виглядом на воду на березі озера.

Тут охочі зможуть безкоштовно скористатись мангалом та шампурами. Половити рибку – послуга коштує 150 грн. Або орендувати цілий будиночок – 650 грн.

Оренда бесідки на березі коштуватиме 350 грн.

Відстань із Вінниці до села Комаров: 15 км

Як дістатись до села Комаров з Вінниці: Найпростіше буде дістатись до бази відпочинку на автомобілі.

, фото з мережі Інтернет