Архивы

26Янв/21

Що вінничани очікують від підписання Меморандуму про незмінність тарифів на тепло й гарячу воду. Опитування

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, під час засідання погоджувальної ради у Парламенті 25 січня, повідомив, що готується Меморандум, який стосується тарифів на централізоване опалення й гаряче водопостачання. Над його розробленням працює Уряд спільно з профільним комітетом Верховної Ради, народними депутатами, Офісом Президента, Асоціацією міст України.

Редакція вийшла у центр міста, аби почути думку жителів, що вони очікуютьвід підписання Меморандуму та які складуть прогнози по його реалізації. От такі відповіді ми почули:

«Ви знаєте, все стільки років нас обманюють, обманюють, обманюють, що думаю, це черговий нюанс на користь тих можновладців, які там сидять. Я не вірю. Я тільки вірю у свою сім’ю. І що ми самі якось будемо справлятися. А взагалі, чому підвищення тарифів? Тому, що є економічний закон капіталу. Капітал породжує лише капіталі. І ніколи він не зупиняється. А капітал вже доводить до тієї ситуації, що низи вже не можуть терпіти. І дійде до того, що й верхи не зможуть…», — каже Неля Мирунчак.

«Я вважаю, що гарна б була ідея. Тарифи, які виставлені нам на комунальні послуги – непідйомні для населення. До нового року було важко. При чому, на скільки випробовують населення. У тому плані, що терпіння випробовують. Під час карантину, така ситуація, яка склалася в країні. І взагалі, в світі. І в цей час локдауни. Люди не працюють. Де брати гроші, взагалі? Я тільки за те, щоб Уряд і взагалі задумалися. Бо ми не залізобетонні», — зауважує Ольга Острозька.

«Нашій родині нинішні тарифи байдужі. У нас автономне опалення. Все утеплене, підлога з підігрівом. Ми все завчасно прорахували та підготувалися. Тому скарг на платіжки не маємо. Правда, затрати ще не відбилися», — зауважує Юлія Мовсисян.

«Я думаю, що треба знизити тарифи, тому, що у нас країна, вона видобуває і має найбільші запаси в Європі і найвищі ціни. Це як так? Навпаки, має бути найменші ціни. Тому, що ми — лідер. Чому ми маємо залежати від інших країн? Навіщо воно нам, якщо ми можемо самі для себе видобувати. І ще постачати другим. Ми маємо на цьому заробляти. А не щоб заробляли на нас», — підкреслює Назар Марков.

«Який може Меморандум бути? Просто не потрібно було відпускати ціни. Це раз. А в такій ситуації потрібно контролювати їх. Обов’язково ціни. У нас же, в принципі, цінами керують скільки? Пару чоловік олігархів. І все. Все сказано. Який Меморандум може бути?», — констатує Сергій Литвин.

«Питання підняття тарифів – це є абсурдним, це є тим, що може знищити людей. Привести до подій, які відбувалися у 90-х роках, коли накопичувалась заборгованість. При тому, при тих тенденціях, які озвучував Уряд, що будуть забирати житло за борги комунальні. Це, в принципі, можна назвати — геноцид», — каже Роман Корченюк.

Нагадаємо, станом на 22 січня вінничани заборгували за опалення та гаряче водопостачання 154 мільйони гривень.

26Янв/21

Механическая вентиляция — преимущества вытяжных вентиляторов

Вытяжные вентиляторы — это практичные и функциональные устройства, которые отвечают за правильную циркуляцию воздуха в здании. Их как минимум несколько типов, и они отличаются друг от друга тем, где они установлены, как ими управляют и т.д. Как именно работает вентилятор вытяжной и зачем его устанавливать?

Принцип работы вытяжных вентиляторов

Задача вентиляторов — всасывать воздух из помещения наружу или всасывать его. В первом случае это вытяжной вентилятор, а во втором — приточный. В этой статье рассмотрены подробнее первые устройства.

Бытовые и промышленные вентиляторы являются частью системы механической вентиляции и активно участвуют в циркуляции воздуха в здании. Обычно они имеют электропитание и являются отличным способом в целом повысить эффективность гравитационной вентиляции в доме или на рабочем месте.

Эти устройства устанавливаются на входе в вентиляционный канал — таким образом, они являются альтернативой вентиляционной решетке.

Стоит ли устанавливать вытяжные вентиляторы?

Вытяжные вентиляторы с электроприводом обеспечивают оптимальный воздухообмен независимо от внешних погодных условий.

Задача этих устройств — улучшить вытяжку отработанного воздуха из дома. Однако стоит учитывать, что даже хорошо подобранный вентилятор не решит всех проблем, связанных с вентиляцией. Например, связанные с плавным прохождением воздуха через отдельные комнаты в доме или притоком свежего воздуха извне.

Только все эти факторы гарантируют исправный воздухообмен в доме. В противном случае, например, может возникнуть явление отрицательного давления, когда воздух всасывается вентилятором.

Это происходит, например, когда вентилятор в вентиляционном канале полностью перекрывается гравитационным потоком воздуха при выключенном вентиляторе.

Типы вытяжных вентиляторов

Вытяжные вентиляторы делятся, в том числе, по режиму работы. Популярны осевые вентиляторы, в которых движение воздуха происходит вокруг оси, и радиальные вентиляторы — поток воздуха в них перпендикулярен оси, на которой установлено рабочее колесо.

С другой стороны, когда дело доходит до разделения по окончательному месту установки, можно выделить вентиляторы для ванной, кухни, настенные и оконные модели. Названия достаточно указывают на расположение и применение.

Последний популярный дифференцирующий критерий — это то, как контролируются вентиляторы. В данном случае речь идет о ручных моделях и вентиляторах с регулируемой влажностью, с таймером и датчиком движения.

26Янв/21

У Вінниці через аварії на мережах без опалення та гарячої води опинилися 20 будинків

26 січня в кількох мікрорайонах Вінниці через аварійні ремонтні роботи без опалення та гарячого водопостачання опинилися щонайменше 20 будинків.

Про це інформують на сайті КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго».

Як зазначають в підприємстві, у зв’язку з аварійними ремонтними роботами на деяких ділянках тимчасово призупинені послуги на низку будинків.

Ділянки, де виявлено пориви, та будинки, які отримують від них послуги:

 • на перехресті вул. Київська-Янгеля: будинки за адресами: по вул. Київська, 23,25,27,44; вул. Чорновола, 4,6,14; вул. Янгеля, 68,85,95; вул. Стрілецька, 4; вул. Чорновола,12 (послуга з централізованого опалення).На адреси по вул. Янгеля, 68 та по вул. Чорновола, 12 тимчасово призупинено послугу також і з централізованого гарячого водопостачання.
 • по вул. Л. Толстого, 13: адреси: по вул. Л. Толстого, 13,15,17, 19, 23; вул. Міліційна, 8; вул. Стуса, 32 (послуга з централізованого !!! холодного водопостачання!!!). А на будинок по вул. Л. Толстого, 13 тимчасово призупинено послугу також і з централізованого гарячого водопостачання.
 • по вул. Р. скалецького, 20: будинок за адресою по вул. Р. Скалецького, 32 (послуги з централізованого гарячого та (!!! холодного водопостачання !!!).

«Звертаємо увагу, що послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання тимчасово призупиняються на будинки споживачів лише у випадку аварійних ситуацій! Вдячні за розуміння!», – зазначають в підприємстві.

Також у «Вінницяміськтеплоенерго» додають, що дана інформація оперативна станом на 09:00. Інформацію оновлюватимуть у випадку появи нових даних.

«Якщо у Вашому будинку є проблеми з подачею послуг з централізованого опалення або централізованого гарячого водопостачання, але Вашої адреси у вищезазначеному переліку немає, необхідно звертатися, в першу чергу, до управляючих компаній (житлово-експлуатаційних об’єднань чи голів правлінь ОСББ). Адже в будинках можуть бути проблеми з послугами у зв’язку з несправностями у внутрішньобудинковій системі, за які відповідають саме управляючі компанії /житлово-експлуатаційні об’єднання/ правління ОСББ», – підкреслюють в підприємстві.

26Янв/21

Не поділили спадщину: на Вінниччині двох чоловіків підозрюють у вбивстві старшого брата

За процесуального керівництва Калинівської місцевої прокуратури повідомлено про підозру двом братам, які до смерті побили свого старшого брата. За версією слідства, конфлікт між родичами виник через розподіл спадщини після смерті їхньої матері.

Про це інформують в пресслужбі Вінницької обласної прокуратури.

Як йдеться в повідомленні, слідчі встановили, що троє рідних братів після похорон їх матері у її помешканні почали сваритися з приводу майбутнього розподілу спадщини, зокрема, щодо того, кому дістанеться її будинок. Під час сварки молодший та середній брати, діючи спільно, нанесли множинні хаотичні удари руками старшому братові, від яких потерпілий помер на місці події.

До суду передано клопотання про застосування до підозрюваних запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.

Чоловікам інкримінують порушення за ч. 2 ст. 121 КК України.

У разі доведення винуватості у скоєнні інкримінованого злочину перед судом, підозрюваним загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від 7 до 15 років.

Нагадаємо, на Вінниччині затримали чоловіка, який до смерті побив товариша.

26Янв/21

В краєзнавчому музеї розповіли про студентське життя Вінниці століття тому. Архівні фото

До Тетяниного дня, 25 січня, який також пов’язують з Днем студента на теренах, колись підвладних Російський імперії та Радянському Союзу, у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї розповіли про студентське життя Вінниці століття тому. А саме: про Вінницьке реальне училище – колись найбільший навчальний заклад Вінниці, та студентське дозвілля тих років.

Детально історію закладу опублікували на фейсбук-сторінці музею.

Як розповідають фахівці, реальне училище було переведено до Вінниці в 1889 році з Могилева-Подільського. Шестикласний навчальний заклад розмістився в кінці вулиці Поштової (нині Соборна) у двоповерховому будинку, спорудженому 1888 року за проєктом архітектора Київського навчального округу Миколи Чекмарьова. Кошти на будівництво надав тоді заможний купець Цаль Вайнштейн, сподіваючись, що в реальному училищі будуть навчатись і єврейські діти. Він мріяв бачити цей будинок як пам’ятник про передчасно померлого сина — студента Петербурзького політехнічного інституту.

«У перший навчальний рік в училищі нараховувалось 150 учнів, однак їхня кількість постійно зростала, зокрема в 1897 році було вже 282 учні. Здобували освіту переважно вихідці з дворян, чиновників, купецтва, адже для нижчих суспільних верств перепоною була плата за навчання – 50 руб. на рік, а також відсутність у потенційних абітурієнтів необхідної початкової підготовки.

В реальному училищі вивчали математику, фізику, малювання, креслення та каліграфію, закон Божий, географію, історію, російську, німецьку та французьку мови. На початку ХХ ст. тут відкрили сьомий спеціальний клас, вихованці якого готувалися до вступу в технічні вузи, а також на природничо-математичний чи медичний факультети університету», – розповідають в музеї.

Тогочасне навчання важко було назвати легким та безтурботним. За неуспішність учнів могли залишити на повторний курс. Окрім того, щонеділі вони зобов’язані були відвідувати церкву. Але попри складність програми реального училища і вимогливість його викладачів, учні з ентузіазмом бралися до позакласних занять.

Як розповідають в музеї, популярним центром дозвілля вихованців реального училища був гурток «Спорт», організований навесні 1910 р. вчителем малювання В’ячеславом Коренєвим на островах Бугу.

«Там знаходилися причал для човнів, великий і малий басейни, трамплін, кегельбан, крокет, гімнастичний майданчик. «Спорт» утримувався за батьківську плату (2–3 руб. за кожного учня) і пожертви багатих поміщиків. Щороку восени влаштовувались офіційні змагання з плавання та греблі, а для менших вихованців із греблі в дерев’яних коритах», – розповідається в дописі музею.

На сьогодні у стінах колишнього реального училища розміщується Вінницький торговельно-економічний інститут КНТЕУ. Сам будинок називають одним із кращих зразків забудови Вінниці кінця XIX століття.

7-й клас на уроці природознавства. В середньому ряду за третьою партою – Георгій Брілінг. 1915 р. Світлина з фондів Державного архіву Вінницької області

Сторінка з альбому Вінницького реального училища, 1915 р. З фондів ВОКМ

Гурток «Спорт», 1910 р. Світлина з фондів Державного архіву Вінницької області

Нагадаємо, раніше ми підготували репортаж з використанням архівних фото: як виглядали вулиці Вінниці в минулому та як виглядають сьогодні.

25Янв/21

В селі на Вінниччині поліцейські допомогли доправити до лікарні жінку з двома новонародженими

23 січня двоє працівників сектору реагування патрульної поліції Могилів-Подільського районного відділу поліції допомогли бригаді медиків доставити до лікарні жінку та двох її новонароджених вдома немовлят. Про допомогу до правоохоронців звернувся водій автомобіля «швидкої».

Про це повідомляють у відділі комунікації Національної поліції Вінницької області.

Як йдеться в повідомленні, ранком, патрулюючи вулиці села Серебрія, інспектори поліції Владислав Бойко та Олександр Яковенко побачили, що на зустріч їм вибіг водій автомобіля швидкої допомоги, запаркованого біля одного з приватних будинків.

«Чоловік зупинив поліцейських і попросив допомогти йому та лікарям у транспортуванні жінки з двома немовлятами, яких вона щойно народила вдома. Поліцейські знесли жінку з другого поверху будинку та на медичних ношах поклали у автомобіль швидкої допомоги. Новонароджених хлопчика, дівчинку та їх матір інспектори поліції супроводили до пологового відділення лікарні», – йдеться в повідомленні поліції.

Нагадаємо, в серпні минулого року у Вінниці патрульні супроводили до лікарні батьків з дитиною, якій стало зле.

25Янв/21

На Вінниччині затримали чоловіка, який в медичній масці та з пістолетом в руках пограбував магазин

22 січня працівники управління карного розшуку обласного главку поліції спільно з місцевими колегами та бійцями спецпідрозділу КОРД затримали 52-річного розбійника, який, озброївшись предметом, схожим на пістолет, здійснив напад на магазин мобільного зв’язку в смт Крижопіль Тульчинського району.

Про це повідомляє відділ комунікації поліції у Вінницькій області.

21 січня близько 16:20 год. на спецлінію 102 надійшло повідомлення про те, що невідомий чоловік у медичній масці, погрожуючи пістолетом продавцю магазину, забрав її особистий та робочий мобільні телефони, а також два телефона з вітрини.

За словами т.в.о. заступника начальника ГУНП у Вінницькій області Андрія Дамзіна, за допомогою вжитих оперативних та розшукових заходів, переглянутих записів з камер відеоспостережень поліцейські встановили особу зловмисника та затримали його за місцем проживання. Ним виявися 52-річний місцевий житель, раніше судимий за майнові злочини. У вчиненому зловмисник зізнався та розповів про обставини вчинення злочину.

Один з награбованих телефонів він подарував своїй знайомій, ще один — продав на місцевому ринку. Решту, разом з одягом, у якому був під час вчинення злочину, зловмисник сховав на території залізничного вокзалу. Також затриманий показав поліцейським місце, де він сховав пістолет. Він виявився не бойовим. Знаряддя злочину направлено на експертизу.

Речові докази вилучені.

Зловмиснику оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 187 КК України (розбій).

За такий злочин передбачено до 4-х років позбавлення волі. Наразі вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу — тримання під вартою.

25Янв/21

Хто стане власником вінницьких чорноземів після 1 липня?

За законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», в Україні з 1 липня 2021 року вводиться ринок землі. На перших етапах доступ до ринку землі отримають лише фізичні особи: одна людина зможе придбати не більше 100 га.

Голова Вінницької облдержадміністрації Сергій Борзов пояснив переваги ринку землі для агросектору регіону та економіки України загалом.

Про це йдеться на сайті ОДА.

За словами посадовця, завдання земельної реформи – упорядкувати ринок землі, унеможливити «схеми», зробити відносини у сфері землеустрою зрозумілими й прозорими, і дати поштовх українській економіці.

«Мораторій на продаж землі за десятиліття сформував тіньовий ринок. Так, потрібна повна інвентаризація землі. Тепер головне – не передати місцевим органам влади землю разом із корупцією, рейдерством. Саме ця реформа – єдиний невикористаний потужний драйвер економіки. Хочу уточнити: земельна реформа на цьому етапі не передбачає відкриття ринку для державних та комунальних земель, допуску юридичних осіб та іноземців», – наголосив керівник регіону.

Частка агросектору у ВВП України складає близько 10 % (частка сільського господарства у ВВП України становить 8,9%, або майже 360 мільярдів гривень. До прикладу, в Німеччині та Франції, на сільське господарство припадає всього 1-2% ВВП.) Для росту ВВП, економіки та добробуту для кожного українця в Україні має повноцінно запрацювати ринок землі.

«Земля – це хороший інвестиційний актив для міських жителів середнього класу. Це можливість підвищити добробут селян та сформувати середній клас на селі і зменшити трудову міграцію. Це задоволення базового права українців — розпоряджатися своїм майном. Мораторій створює тіньову економіку, яка збагачує великі агрохолдинги та окремих осіб. Але програють всі українці. Мораторій, як джерело корупції та бідності, змушує гравців ринку шукати шляхи його обходу. Результат – використання недосконалих юридичних конструкцій, рейдерство, боротьба за землю», – переконаний Сергій Борзов.

Голова ОДА зазначив, що тіньовий ринок купівлі-продажу землі існував завжди – через емфітевзис на 200 років, довгосторокові договори оренди тощо. Це наносить збитки звичайним власникам землі.

Сергій Борзов переконаний – саме прозоре використання земель – отримання податків – збільшення коштів у місцевих та державному бюджеті. А податки – це побудова доріг, садочків, збільшення видатків на охорону здоров’я тощо. Бюджет наповнюватиметься за рахунок зменшення можливостей для корупції, ефективного розпорядження державними землями та зростанню продуктивності в агросекторі.

Щодо ціни вінницьких чорноземів, керівник регіону наголосив – 8,7% світових чорноземів становлять українські – 27,8 млн га. Загальна площа чорноземів світу – 314 млн га (2,4% від усіх ґрунтів). За цим показником Україна посідає четверте місце у світі: 44% території України займають чорноземи.

За його словами, є дві оцінки землі – нормативна та незалежна експертна. Нормативна вартість землі одного гектара залежить від родючості – від відсотку гумусу. Вінницькі землі мають, всього на всього, до 2% гумусу, тобто нормативна оцінка від 22-25 тис. грн. за гектар.

Експертна незалежна оцінка прирівнює вартість гектара ‒ 16,2 тис. доларів(!). Це попри невисокий вміст гумусу ‒ майже на рівні тих земель, які є сьогодні в Європі. Там один гектар із 3-4% гумусу коштує 30-35 тис. доларів. Загалом, в області 33% земель, так звані, сірі (невисокий вміст гумусу – 1,9-2,5%) і 17% ‒ чорноземи (більше 3%).

«До речі, фашисти ешелонами вінницьку землю в Рейх не вивозили. Це радянський міф. Нацисти вели дуже скрупульозний підрахунок награбованого майна. У жодному звіті земля, як ресурс, не значиться. Обираючи між вивезенням марганцевої або залізної руди та чорноземом, нацисти схилялися на користь руди. Остарбайтерів до Німеччини нацисти вивозили масово. Але не чорнозем. Міфи з тієї війни перегукуються із нинішніми змаганнями за наш чорнозем. Багато неправди. Але правда в іншому: українці повинні купувати не імпортні, а українські яблука, свинину, сири, органічні продукти. Ринок землі повинен призвести до розвитку тваринництва, садівництва», – наголосив голова ОДА.

Як зауважив Сергій Борзов, в результаті реформи земля буде використовуватись більш продуктивно, оскільки фермери без остраху вкладатимуть кошти у власну землю (закуплятимуть техніку, інвестуватимуть в розробку і покращення земель, використовуватимуть нові технології). Земельна реформа – це можливість вільно розпоряджатись своєю власністю і законно отримувати справедливу (а не найнижчу в Європі) платню за свою землю.

І трохи статистики. Для розуміння ситуації щодо земельних ресурсів Вінниччини.

Загальна земельна площа Вінницької області складає 2649,3 тис. га. З них:

 • сільськогосподарські землі – 2063,7 тис. га;
 • ліси та інші лісо вкриті площі – 380,3 тис. га;
 • ставки та водойми – 43,5 тис. га;
 • забудовані землі – 107,7 тис. га;
 • інші (заболочені, кам’янисті, піски, яри) – 54,1 тис. га.

Сільськогосподарські землі включають:

 • сільськогосподарські угіддя — 2 014,2 тис. га,

з них:

— рілля — 1725,5 тис. га,

— багаторічні насадження — 51,4 тис. га,

— сіножаті — 50,2 тис. га,

— пасовища — 186,1 тис. га,

— перелоги – 1,0 тис. га.

 • інші (під господарськими будівлями, шляхами) – 49,5 тис. га.

У розрізі землекористувачів сільськогосподарські угіддя використовують:

 • сільськогосподарські підприємства (вкл. фермерські господарства) – 1267,2 тис. га;
 • господарства населення – 571,1 тис. га;
 • заклади, установи, організації – 6,8 тис. га;
 • промислові та інші підприємства (оборони, транспорту, зв’язку, природоохоронні) – 6,7 тис. га;
 • лісогосподарські підприємства – 5,2 тис. га;
 • землі запасу та резерву, не надані в постійне користування – 157,2 тис. га.

Всього у власності і користуванні сільгоспвиробників області знаходиться 1838,3 тис. га сільгоспугідь, з них 1667,3 тис. га ріллі. З яких використовують сільськогосподарські підприємства (вкл. фермерські господарства) — 1267,1 тис. га с/г угідь (68,9%), з них ріллі — 1233,8 тис. га (74%). Зокрема, у власності і користуванні фермерських господарств перебуває 253,2 тис. га с/г угідь (20% до наявної у с/г підприємствах), з них 243,4 тис. га ріллі (19,7%).

Сільськогосподарськими підприємствами використовується близько 1,1 млн. га (1070,0 тис. га) орендованих земель, на які укладено 432,4 тис. (432 398) договорів оренди з пайовиками. Вартість орендованих земель за нормативно-грошовою оцінкою складає 34,1 млрд. грн. (34068,9 млн. грн.).

За користування землею в 2019 році орендодавцям нараховано 3,3 млрд. грн. Середній розмір орендної плати по області складає 9,7%.

У власності і користуванні господарств населення знаходиться 571,1 тис. га с/г угідь (31,1%), з них ріллі — 433,5 тис. га (264%).

Нагадаємо, 31 березня 2020 року Верховна Рада підтримала за основу і вцілому Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», яким з 1 липня 2021 року вводиться ринок землі в Україні.

25Янв/21

«Тарифний» протест: під стінами міськради зібралися близько сотні вінничан через зростання цін на «комуналку». Фото

24 січня біля Вінницької міської ради зібралися близько сотні протестувальників. Люди вкотре вийшли на протест через підвищення тарифів на газ та скасування пільг на електроенергію. Попри те, що нещодавно Уряд знизив ціни на газ, а міський голова повідомляв, що до кінця опалювального сезону тарифи на тепло та гарячу воду не підвищуватимуть, люди залишились незадоволеними. Кажуть ‒ цього недостатньо.

На мітинг протестувальники вийшли з плакатами «Ні тарифному геноциду», «Газ народу, посередників геть», «Спочатку європейські зарплати, потім європейські тарифи» тощо. Серед мітингарів ‒ чимало людей похилого віку. Літні вінничани бідкаються: як сплачувати 2 900 гривень за комуналку з пенсією в 1 700 гривень?

До акції протесту також долучилися представники руху «SaveФОП», які також незадоволені збільшенням тарифів.

Попри те, що під стінами міської ради зібрався чималий натовп протестувальників, у вихідний день до мітингарів ніхто з представників міської влади не вийшов. Тому присутні під час мітингу підписували звернення до Президента та Прем’єр-міністра, яке планують передати завтра, 25 січня, до міської ради. Серед протестувальників сподіваються, що це звернення в міській раді зачитають під час найближчої сесії 29 січня, проголосують за нього та направлять до відповідних органів.

«Ситуація, спричинена високими тарифами на природний газ та відміною пільгових кіловат на електроенергію для населення, викликала обурення та напругу. Мешканці Вінниці та всієї України стурбовані підняттям цін на «комуналку». Зважаючи на те, що світова пандемія, введення карантину, а тепер і локдаун привели до значного зменшення заощаджень у громадян та зменшення рівня доходів, сплачувати комунальні послуги за новими тарифами буде вкрай складно. В деяких випадках ‒ неможливо. Щоб бути почутими, люди виходять на мітинги по всій країні. Політика НАК «Нафтогаз України» щодо сформованих тарифів є абсолютно необґрунтованою. Адже для цього немає жодних передумов. В листопаді 2020 року ціни на газ для населення зросли на 34% і склали 6,33 грн за кубометр. В січні 2021 року ціна зросла ще на 14% і на сьогодні становить 7,22 грн. Без вартості доставки. Таке зростання цін на «комуналку» створює непомірно складні умови для оплати тарифів та тягне за собою здорожчання усіх товарів та послуг для населення», ‒ йдеться в зверненні.

Окрім того, мітингувальники незадоволені тим, що змушені платити за транспортування газу. В зверненні зазначається, що проектну документацію, матеріали та підключення до мереж люди оплачували власними коштами. Тому і не розуміють, чому мають платити за транспортування по власних мережах. До того ж, платити навіть тоді, коли газом не користуються. В зверненні йдеться про те, що вимагання платити за транспортування газу суперечить закону України «Про захист прав споживачів», оскільки не можна оплачувати послуги, які не надані.

«Враховуючи вищесказане, керуючись Конституцією України, вимагаємо:

 • скасувати заплановане зростання вартості газу для населення та встановити справедливий тариф для населення та газорозподільчих товарів;
 • повернути «перші 100 кіловат» за пільговою ціною для населення та знизити ціни на електрико понад пільгові 100 кіловат;
 • повернути газотранспортні системи у власність громад та скасувати плату за транспортування газу;
 • заборонити будь-які підвищення комунальних тарифів для населення під час пандемії;
 • результат розгляду даного звернення та вжиті заходи просимо повідомити публічно в установленому законом терміні», ‒ зачитав присутнім звернення власник магазинів побутової техніки «БМП Техніка» та колишній депутат міської ради від ВО «Свобода» Володимир Базелюк.

Більшість мітингарів подібне формулювання звернення підтримала.

Варто зазначити, що в міністерстві соціальної політики напрацювали проект, за яким, в разі його затвердження, окремим категоріям споживачів електроенерії виплачуватимуть компенсації.

«Міністерству енергетики і Міністерству соціальної політики — надання методичних роз’яснень щодо виконання цієї постанови у частині їх повноважень», ‒ йдеться в проекті рішення Уряду.

Нагадаємо, 14 січня на мітинг вийшли підприємці. Окрім вимог дати їм можливість працювати, тоді мітингарі також протестували через підвищення тарифів.

Більше фото — у слайдері

24Янв/21

Неподалік Вінниці загорівся житловий будинок. На ліквідацію пожежі відправили два підрозділи рятувальників

23 січня вночі в Зарванцях сталася пожежа в житловому будинку. На ліквідацію загоряння направили відразу два підрозділи рятувальників. Внаслідок пожежі ніхто не постраждав.

Про це інформують на сайті ГУ ДСНС у Вінницькій області.

Як йдеться в повідомленні, о 22:46 до Служби порятунку «101» надійшла інформація про те, що в селі Зарванці Вінницького району горить приватний житловий будинок.

«Прибувши на виклик, бійці ДСНС з’ясували, що горить будинок на площі 100 кв.м.

О 23:27 пожежу локалізовано, а о 23:45 ліквідовано.

Вогнем знищено меблі, побутову техніку, два пластикових вікна, речі домашнього вжитку, внутрішнє облицювання стін і стелі», ‒ повідомляють в рятувальній службі.

До ліквідації пожежі від ДСНС залучалося 9 чоловік особового складу та два спецавтомобіля. Ймовірною причиною займання називають порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації приладів пічного опалення.

Нагадаємо, у Тиврівському районі під час

24Янв/21

Товари для тварин: чим і як годувати собаку?

На жаль, дуже часто власники собак стикаються з суперечливою інформацією, що призводить до хаосу і, звичайно ж, найбільше шкодить чотириногим. Потрібно пам’ятати, що травна система собак побудована інакше, ніж у людей, а неправильне харчування призводить до проблем зі здоров’ям, часто дуже серйозних. Найкраще купувати спеціалізовані товари для тварин які адаптовані під фізіологію домашніх тварин.

Правильна збалансована дієта є основним продуктом

Перш за все, потрібно відзначити, що для правильного розвитку собаки недостатньо миски каші і шматка м’яса. Найкращим прикладом шкідливого міфу про харчування тварин є переважне переконання, що для харчування кішок досить коров’ячого молока. Це, звичайно, помилкове мислення: коров’яче молоко шкодить їм більше, ніж допомагає. Домашні тварини, як і люди, повинні мати збалансовану дієту. Звичайно, собача дієта може складатися з того що ми їмо, проте вона повинна бути правильно підібрана і містити:

 • білки,
 • жир,
 • вуглевод,
 • вітаміни, мікроелементи і макроелементи, що містяться в овочах і фруктах.

Собаки, як би їм не хотілося, не всеїдні.

Рекомендації експертів

В процесі одомашнення вони навчилися приймати різні смаки, і що більш жадібні особини із задоволенням з’їли б вміст всього столу, не усвідомлюючи, звичайно, неприємних наслідків. І ці наслідки можуть бути дуже серйозними. Від легких проблем зі шлунком до серйозних захворювань і навіть смертельних отруєнь. Звичайно, до більш небезпечних речовин можна віднести:

 • шоколад-теобромін збуджує нервову систему, що призводить до підвищеної активності серця і дихальної системи (речовина вкрай небезпечна для собак),
 • ізюм і виноград — вони діють дратівливо на нирки,
 • часник і цибуля: токсичні дисульфіди завдяки окислювальній дії призводять до руйнування еритроцитів,
 • смажені і жирні продукти: призводять до пошкодження печінки,
 • тендітні кістки: характерні для кроликів, птиці та свинини, можуть застрягати в горлі або кишечнику, що призводить до хворобливих запорів,
 • сирі яєчні білки: можуть привести до розладу шлунка і проблем з кишечником,
 • страви, приготовані на основі великої кількості спецій, особливо пряних.

Крім того, собакам не потрібно давати переважну більшість так званої їжі зі столу, якою годується більша частина домашніх тварин. Хороший корм для собак, приготований фахівцями з дієтології тварин, дає собакам все, що їм потрібно.

24Янв/21

Небе*зпечно! Будьте готові! Завтра більшість областей України можуть залишитися без світла: чому

Завтра більшість областей України можуть залишитися без світла: чому

Завтра більшість областей України можуть залишитися без світла: чому

В Україні 24-25 січня через негоду деякі області можуть залишитися без світла.

Про це повідомляє прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Так, за даними синоптиків, 24-25 січня на Правобережжі України очікуються сильні пориви вітру 15-20 м/с, в західних областях – сильний дощ та мокрий сніг.

У понеділок, 25 січня, в Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Волинській областях прогнозують сильний сніг, хуртовини, на дорогах ожеледиця, місцями снігові замети. Оголошено перший рівень небезпеки (жовтий). У більшості західних областей очікується утворення снігового покриву висотою 5-10 см, у Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Волинській областях 10-20 см.

“Погодні умови призведуть до порушення енергозабезпечення окремих населених пунктів на Правобережжі України, в західних областях також і до порушення руху автомобільного транспорту на окремих ділянках доріг і вулиць”, – повідомили в ДСНС.

В Україні найближчими днями очікується нова порція снігопадів. Після цього знову вдарять морози.

24Янв/21

На Вінниччині минулої доби через ускладнення коронавірусу померли 7 пацієнтів

За даними РНБО, станом на ранок 24 січня у Вінницькій області зафіксували 122 нові випадки захворювання на коронавірус за добу, одужали – 160 мешканців області. Загалом по Україні – 3 915 нових випадків, одужали 5 407 пацієнтів. Внаслідок ускладнень, викликаних хворобою, минулої доби в Україні померли 83 пацієнта, у Вінницькій області – 7. Загалом, з початку епідемії на Вінниччині від коронавірусу померли 488 пацієнтів. Одужали 21 609.

Статистика захворюваності по регіонах:

 • м. Київ – 240
 • Вінницька область – 122
 • Волинська область – 73
 • Дніпропетровська область – 236
 • Донецька область – 110
 • Житомирська область – 164
 • Закарпатська область – 188
 • Запорізька область – 198
 • Івано-Франківська область – 292
 • Київська область – 242
 • Кіровоградська область – 43
 • Луганська область – 79
 • Львівська область – 320
 • Миколаївська область – 199
 • Одеська область – 89
 • Полтавська область – 141
 • Рівненська область – 96
 • Сумська область – 118
 • Тернопільська область – 119
 • Харківська область – 118
 • Херсонська область – 104
 • Хмельницька область – 203
 • Черкаська область – 78
 • Чернівецька область – 186
 • Чернігівська область – 157

24Янв/21

До Дня Соборності Володимир Зеленський відзначив чотирьох вінничан

22 січня Президент України Володимир Зеленський підписав Указ №24/2021 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Соборності України», яким відзначив працівників у сферах культури, освіти, охорони здоров’я, державних та громадських діячів. Серед них ‒ четверо вінничан.

Відповідний документ опублікували на сайті Офісу Президента.

Як йдеться в Указі, почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України» присвоєно:

Морозу Олегу Васильовичу ‒ завідувачеві кафедри Вінницького національного технічного університету, доктору економічних наук, професорові.

Звання «Заслужений донор України»:

Новицькому Степану Юрійовичу ‒ донорові, Вінницька область;

Стремецькому Ігорю Володимировичу ‒ донорові, м. Вінниця.

Звання «Заслужений лікар України»:

Бровінській Людмилі Миколаївні ‒ директорові комунального некомерційного підприємства «Вінницька обласна клінічна дитяча інфекційна лікарня Вінницької обласної ради».

Нагадаємо, 38 жителькам Вінниччини присвоєно почесне звання «Мати-героїня».

24Янв/21

До вінницького музею повернеться відреставрований «Стіл Петлюри»

В Національному науково-дослідному реставраційному центрі України відновили унікальний експонат Вінницького обласного краєзнавчого музею ‒ кабінетний стіл XIX століття, який стояв у кабінеті голови Директорії УНР Симона Петлюри під час його перебування у Вінниці. Відреставрований «Стіл Петлюри» вже в лютому експонують в 11 експозиційній залі музею.

Про це інформують на фейсбук-сторінці Вінницького обласного краєзнавчого музею.

Як розповідають музейники, нещодавно відбулася робоча поїздка до Києва, де директор музею Катерина Висоцька та головний зберігач Тетяна Євсейчева взяли участь у засіданні реставраційної ради Національного науково-дослідного реставраційного центру України. Під час засідання розглянули результати реставрації унікального та знаного «Стола Петлюри».

«Виконав цю титанічну роботу завідувач науково-дослідного відділу реставрації меблів Олександр Закусило. Результат перевершив всі наші очікування: стіл набув первісного оригінального вигляду, його доповнено втраченими деталями. Легендарний реставрований «Стіл Петлюри» уже в лютому займе своє чільне місце у 11 експозиційній залі», ‒ зазначають співробітники музею в своєму дописі.

Окрім того, інша музейна група в складі Світлани Шароварської, Лілії Гальчевської, Ольги Грабовської та Євгена Тичука в Національному музеї історії України разом з київськими колегами відбирали експонати для майбутньої спільної виставки «Зброя та військове спорядження: від давнини до сучасності».

«Масштабна виставка зброї з колекції Національного музею історії України та Вінницького обласного краєзнавчого музею уже в травні відкриється у Великому та Малому залах нашого музею», ‒ йдеться в дописі.

Нагадаємо, в жовтні в Національному музеї історії України відкрили унікальну виставку старожитностей з Вінниччини.

23Янв/21

Незавершений хіт: в музеї на Вінниччині розповіли, над чим працював Микола Леонтович на момент своєї смерті

Рівно 100 років тому, 23 січня 1921 року, помер відомий український композитор Микола Леонтович. Його застрелили в батьківському будинку, а до 1990-их років вся інформація про його смерть була засекреченою. Відомий на весь світ завдяки своєму «Щедрику», композитор на той час створював черговий хіт. Але закінчити його не встиг.

Сьогодні на Вінниччині, в селі Марківка, існує музей імені Леонтовича. Тут досі зберігається піаніно, на якому грав композитор, та безліч речей побутових речей його родини.

Цьому піаніно ‒ понад сто років. Музичний інструмент, хоча і відреставрований, в не найкращому стані. Від часу клавіші пожовкли, деяких взагалі немає, а на інших сліди воску. Можливо, саме цей віск капав з підсвічників, поки Леонтович грав Щедрика.

Відомо, що композитор переробляв і вдосконалював свій твір п’ять разів. Тепер її знає увесь світ. Але в репертуарі Леонтовича понад дві сотні творів різних та навіть релігійних жанрів. Їх досі виконують найвідоміші хорові колективи. Як розповідають в музеї, одними з найвідоміших композицій є: «Дударик», «Ой піду я в ліс по дрова», «на Великдень».

Родина Леонтовича не була заможною. Та композитора не аби як поважала тодішня еліта. Він викладав у музичній школі, а сільських дітей навчав грати на піаніно та скрипці безкоштовно. Відомо, що в цей час Леонтович працював над своїм черговим шедевром, але так і не встиг його закінчити.

«В нього була дуже велика мрія написати казково-фантастичний твір в трьох діях – оперу «На русалчин Великдень». На жаль, слів Бориса Грінченка вистачило лише на один акт», ‒ розповідає завідувачка музею імені Миколи Леонтовича Ольга Прокопенко.

Рівно сто років тому, саме цього дня Леонтовича застрелили в батьківському будинку на цьому дивані. До 1990-го року справа про вбивство легендарного композитора була засекречена.

«Цей рапорт було засекречено. Саме в ці роки. Звичайно, ніхто не знав, що це був чекіст, що було дійсно замовне вбивство. Всі думали, що то була побутова сварка», ‒ каже завідувачка музею.

За словами дослідників, вбили Леонтовича, імовірно, через його проукраїнську позицію. Тодішня влада вважала, що Леонтович планує емігрувати за кордон. Та завдяки своєму «Щедрику» композитор прославився на увесь світ. Щоправда, в запису на платівці свій шедевр він так і не почув. Його записали в Америці, після смерті Леонтовича. Сьогодні платівка повернулась до України. Її купив колекціонер з Кам’янець-Подільського.

Нагадаємо, на Вінниччині три села змагаються за звання місценародження «Щедрика» Миколи Леонтовича.